Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Konfirmohet lajmi i Zhurnal/Faton Ahmeti emërohet drejtor në FSH

Shkup, 26 tetor – Qeveria në seancën e ditës së sotme ka emëruar disa drejtor dhe zëvendës drejtor në institucione të ndryshme e mes tyre edhe Faton Ahmetin i cili do të drejtojë Fondin për sigurim shëndetësorë e për këtë lajm Agjencia e lajmeve Zhurnal jozyrtarisht pati informuar që në 25 shtator mbi emërimin e tij në postin e drejtorit tek Fondi për sigurim shëndetësorë, shkruan Zhurnal.mk

Ai tashmë nga sot edhe zyrtarisht është në këtë post, ndërsa Agjencia e lajmeve Zhurnal gjithashtu informoi se me Rrugët e Maqedonisë do të drejtojë Ejup Rustemi i cili pritet që së shpejti të merr këtë post pasiqë i njejti të merr dritën jeshile nga Qeveria.

Agjencia e lajmeve Zhurnal pati informuar edhe për emërimin e Lirim Shabanit në Agjencinë e barnave MALMED e që tashmë ai zyrtarisht po drejton këtë institucion shëndetësorë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...