Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Kosnett dhe Minxhozi diskutojnë për situatën politike në Kosovë

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Philip Kosnett kanë biseduar për menaxhimin e situatës pandemike në Kosovë.

Përmes një statusi në rrjetin social në Facebook nga faqja e Ambasadës së Shqipërisë në Kosovë, bëhet e ditur se gjatë takimit është diskutuar po ashtu edhe rreth situatës politike në vend.

“Ambasadori Minxhozi priti në një takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Sh. T. Z. Philip J. Kosnett. Gjatë takimit, ata diskutuan rreth situatës politike në vend, si dhe lidhur me menaxhimin e situatës pandemike nga autoritetet kosovare”, kanë njoftuar nga ambasada.

Ndryshe, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 18.345 raste nga 89.108 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 669 raste të vdekjes.IKSHPK ka njoftuar po ashtu se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.198 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.478 

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...