Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Kosovë/ ​Asnjë viktimë dhe 33 raste të reja me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë raste me përfundim fatal me koronavirus.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj.

Ai në një postim në Facebook ka bërë të ditur se 46 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin COVID-19, ndërsa nga 711 testime të kryera, pozitivë kanë rezultuar 33.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...