Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Kosovë/ 1117 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19

Vetëm brenda një ditë, Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mije e 117 gjoba për perona të cilët nuk respektuan masat e vendosura nga institucionet shëndetësore ndaj COVID-19.

Brenda këtyre 24 orëve policia ka shqiptuar edhe 939 tiketa ndaj shkelësve të trafikut.

Nga policia kanë bërë të ditur se për 24 orë janë arrestuar 25 persona, ku 8 janë dërguar në mbajtje dhe 4 në vuajtje të dënimit.

Ndërsa, në rrugët e Kosovës janë shkaktuar 41 aksidente trafiku me dëme materiale dhe 21 me të lënduar.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...