Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Kosovë, 7 të vdekur 71 të infektuar

Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se shtatë persona e kanë humbur jetën nga kovid 19 ndërsa janë regjistruar edhe 71 raste të reja, nga testimi i 612 personave.   Numri i përgjithshëm i të vdekurve me koronavirus në Kosovë ka arritur në 596.   Gjatë 24 orë janë shëruar edhe 163 pacientë, duke e çuar në 11,435 numrin e përgjithshëm të të shëruarve, nga gjithsejt 14,637 raste me COVID-19. Raste aktive vazhdojnë të jenë edhe 2,606.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...