Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Kosovë/ Licencohen edhe dy laboratorë privatë për testimet për COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka licencuar edhe dy laboratorë privatë të cilat do të ofrojnë testime për COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se laboratori “Mikrobioanaliza”, i cili është licencuar në Prishtinë do të ofrojë teste me metodën RT-PCR, kurse laboratori “Vedi” në Podujevë do të ofrojë teste serologjike.

Ndryshe, numri i personave të infektuar me coronavirus ka arritur në 14 mijë e 637, 11 mijë e 435 prej të infektuarve janë shëruar kurse janë regjistruar 596 raste të vdekjes.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bën të ditur se raste aktive vazhdojnë të jenë 2 mijë e 606.

IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët që të jenë të kujdesshëm dhe të respektojnë masat ndaj COVID-19.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...