Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Kosovë tre të vdekur 47 raste pozitive, Shqipëri dy të vdekur 106 të infektuar

Brenda 24 orëve në Kosovë janë raportuar 3 raste të vdekur nga virusi korona, ndërsa 47 persona kanë rezultuar pozitiv nga 525 qytetarë të testuar.   Numri total i rasteve pozitive është 15.472 raste nga 65.979 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 622 raste të vdekjes.    Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 113 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.278 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.572.  Ndërsa në Shqipëri 2 pacientë kanë ndërruar jetë në 106 kanë rezultuar pozitiv derisa 137 janë shëruar.   Në nivel botëror nga kovid 19 mbi 32 miljon e 888 mijë persona kanë rezultuar pozitiv,  mbi 22 miljon e 760 mijë janë shëruar ndërsa 994 mijë 940 prsona kanë humbur jetën. 

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...