Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Kostadinov: Gjuha maqedonase është e pranuar, nuk do kemi problem me rrugën tonë të integrimit në BE

Shkup, 17 shtator – Ne flasim një gjuhë maqedonase që është e njohur nga e gjithë bota dhe unë jam sinqerisht i bindur se mosmarrëveshjet dypalëshe nuk do të jenë një pengesë në rrugën tonë të integrimit në BE, tha sot zëdhënësi i LSDM-së Kostadin Kostadinov, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarit në lidhje me memorandumin e paraqitur nga Bullgaria për shtetet anëtare të Unionit.

Ai theksoi se si politikan serioz dhe LSDM-ja si parti serioze gjithmonë i ka dhënë një shans përmes dialogut dhe përmes bisedave të gjera, për të mbyllur të gjitha çështjet kryesore që shqetësojnë qytetarët e vendit tonë, por edhe qytetarët e vendeve me të cilat kemi pasur mosmarrëveshjet.

“Gjëja më e rëndësishme është që unë jam maqedonas nga këtu, flas maqedonisht nga këtu, ju bëni pyetje në maqedonisht dhe natyrisht më e rëndësishmja sipas marrëveshjeve, të njohura nga e gjithë bota. “Unë jam sinqerisht i bindur se mosmarrëveshjet dypalëshe në rastin e Republikës së Bullgarisë nuk do të jenë një pengesë në rrugën tonë të integrimit në BE,” tha Kostadinov.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...