Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Kovaçev: Nuk është luftë kundër fashizmit, por një sulm terrorist

Shkup, 20 tetor – Eurodeputeti bullgar Andrej Kovaçev në “Click Plus” në TV21 theksoi se e dimë shumë mirë se çfarë ka ndodhur më 11 tetor 1941 në Prilep dhe se nuk është luftë kundër fashizmit, por një sulm terrorist.

“Ky është interpretimi juaj. Ju e dini shumë mirë se çfarë ndodhi më 11 tetor 1941 në Prilep, një Bullgar nga Smilevo, një i afërm i Damjan Gruev u vra mbas shpinë nga një bashkëqytetar dhe një burrë tjetër Asparuh nga i njëjti vend hodhi një bombë në këtë stacion. Nuk është luftë kundër fashizmit, por një sulm terrorist i kryer në stacionin e policisë,” tha Kovaçev.

Kovaçev shtoi se Bullgaria nuk është shtet fashist dhe se nuk udhëhiqet nga një fashist.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...