Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Krahu i djathtë i rap-artistes përmbyllet me një tatuazh, i cili ♪7shtë syri gjithëçkapamës.

Në korrik të këtij viti, ABC dhe Clark Productions njoftuan se do të mbahet edicioni i sivjetmë i American Music Awards (AMA).

Në paralajmërimin e tyre u bë e ditur se ceremonia e ndarjes së çmimeve muzikore do të fillojë më 22 nëntor 2020.

Në këtë eveniment madhështor, artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është nominuar në dy kategori.

Siç njoftoi së fundmi në një postim të ndarë në Instagram, 25 vjeçarja u nominua për ‘Artistja e preferuar femër’ dhe ‘Kënga e preferuar’.

Ndërkaq, në postim ajo po ashtu ngacmoi ndjekësit se për këtë herë të tretë në eventin e madh të ndarjes së çmimeve, ka planifikuar diçka shumë speciale.

“Kam planifikuar diçka të veçantë në këtë eveniment për herën e tretë. Qëndroni deri më 22 nëntor në ABC”, ka shkruar ajo.

https://www.instagram.com/p/CG13Kc6sGwz/?utm_source=ig_web_copy_link

Vitin e kaluar, në American Music Awards triumfoi Taylor Swift me gjashtë çmime (29 në total gjatë gjithë karrierës).

Në anën tjetër, Dua dje theksoi se të premten do të sjellë këngën e re “Fever” në bashkëpunim me artisten e njohur belge, Angele.

https://www.instagram.com/p/CGzRUWIsL-R/?utm_source=ig_web_copy_link

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...