Agjencia Zhurnal.KS
Covid 19 Maqedoni

Kreu i komunës së Probishtipit, Anastasov rezulton pozitiv me Covid-19

Shkup, 4 nëntor, zhurnal.mk – Kreu i Komunës së Probishtipit, Dragan Anastasov ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Anastasov ka deklaruar se që nga dita e premte nuk është në vendin e punës, pasi që nga dita që kishte shfaqur simptome ishte izoluar, deri në publikimin e rezultatit.

“Të nderuar, do të doja të ju informoj se edhe pasi i kam respektuar masat për mbrojtje që nga fillimi i pandemisë, kam marrë rezultat pozitiv për Covid-19. Me simptome të lehta, tashmë jam në izolim shtëpiak. Ju inkurajoj që bashkërisht dhe me disipline të vazhdojmë luftën kundër kësaj të keqe të përbashkët”, ka shkruar Anastasov në profilin e tij në Facebook.

Sipas epidemiologëve, gjashtë punonjës të tjerë në Komunën e Probishtipit po shkojnë në izolim, ndërsa më më parë kishte ka pasur dy raste në administratën komunale, të cilët janë në izolim.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...