Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Kriza financiare detyron Barcelonës t’i vendosë këta pesë futbollistë në shitje

Situata aspak e këndshme financiare ka bërë që Barcelonë t’i vendosë në tregun e transferimeve për afatin kalimtar të janarit pesë lojtarë.

Barcelona po i vuan shumë pagat e mëdha të futbollistëve, dhe nevoja për të ulur shpenzimet është e domosdoshme.

Sidoqoftë, ata ende janë në kërkim të përmirësimit të skuadrës, duke bërë lëvizje në drejtim të Eric Garcia të Manchester Cityt dhe Memphis Depay të Lyon.

Për të siguruar ardhjen e këtyre dy futbollistëve dhe për të siguruar stabilitet financiar, fillimisht duhet të bëhen pesë shitje.

Sipas Mundo Deportivo, Ousmane Dembele, Samuel Umtiti, Carles Alena, Junior Firpo dhe Martin Braithwaite po vlerësohen të panevojshëm, dhe do të vihen në shitje.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...