Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Kryeministri Rama e nis ditën me shifra: U ndihmuan 237.883 persona që iu prek vendi i punës nga pandemia

Duke qenë se kryeministri Rama është përballur me kritika mbi paketat financiare personat që iu prek vendi i punës për shkak të pandemisë. Sipas shifrave të publikuara nga Rama, nga paketa e parë përfituan 65.361 individë në vlerën 5.1 mld lekë. Ndërkohë në paketën e dytë përfituan 172,522 persona me vlerën 6.9 mld lekë. Sipas Ramës, gjithsej përfituan 237.883 të punësuar me vlerë 12 mld lekë.

Postimi i plotë: Mirëmëngjes dhe me këto të dhëna të nxjerra nga thesari i shtetit, për shumat e paguara nga qeveria si mbështetje direkte për të prekurit në vendin e punës nga vala goditëse e Covid19 gjatë muajve të mbylljes së madhe, ju uroj një ditë të mbarë.

https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158191024991523

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...