Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Kryeparlamentari Xhaferi takoi ambasadorin e Maqedonisë në Kazakistan, Sali Limani

Shkup, 14 tetor – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, sot u takua me ambasadorin e jashtëzakonshëm i sapoemëruar të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Republikën e Kazakistanit, Sh.T. Sali Limani.

Paraprakisht, prezantoj platformën për aktivitetet diplomatike të tiji të ardhshme para anëtarëve të Komisionit të Punëve të Jashtme në Kuvend. Me këtë rast, Kryetari Xhaferi i uroi punë të frytshme dhe dinjitoze në përfaqësimin dhe mbrojtjen e interesave të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Republikën e Kazakistanit.

Rend dite të mbledhjes së Komisionit për Politikë të Jashtme, prezantim të platformës për aktivitetet diplomatike kanë prezantuar edhe ambasadori Danco Markovski në Republikën e Shqipërisë, Shpresa Jusufi ambasadore e RMV në Republikën e Kosovës, Marijana Efremova ambasadore e RMV-s në Vatikan, Itali.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...