Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Shqipëri

Ktheu banesën në bazë të shpërndarjes së drogës, arrestohet 32-vjeçari

Policia e Tiranës ka finalizuar mëngjesin e kësaj të enjte operacionin e koduar “Collaboration 2”. Në një njoftim për mediat, blutë e Tiranës bëjnë me dije se kanë arrestuar 32-vjeçarin D.D., të cilit i është kapur një sasi lënde narkotike.

Bazuar në informacionet e siguruara në rrugë policore, u organizua dhe finalizua operacioni i koduar “Collaboration 2”, në kuadër të të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: D. D., 32 vjeç, banues në Tiranë, poseduesi i lëndës narkotike”, njofton Policia.

Më tej shtohet se aktiviteti kriminal zhvillohej në një banesë në rrugën “Bill Klinton”, të cilën 32-vjeçari e kishte kthyer në bazën e shpërndarjes së kanabisit.

Policia gjatë konotrollit në banesë gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale rreth 4 kg lëndë narkotike të dyshuar kanabis, një pjesë e së cilës ishte ndarë në doza gati për shitje, 1 aparat celular dhe një automjet.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...