Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Kuçi kërkon plan buxhetor edhe për “Trepçën”

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ka kërkuar që në rend të ditës të mbledhjes së Qeverisë të futet edhe plani buxhetor për “Trepçën”.

Sipas Kuçit, kjo ndërmarrje është në situatë emergjente.

Ai po ashtu ka thënë se prej programit për rimëkëmbje ekonomike janë ndarë dy programe, ajo për ndërmarrësi dhe pjesa monitoruese.

“Plotësimet në rend të ditës nuk janë të duhura, por për shkak të emergjencës së temës së ‘Trepçës’ po propozoj që të jetë pika e 19 e rendit të ditës dhe ka të bëjë për planin buxhetor dhe për ta ndihmuar ‘Trepçën’ në këtë kohë. Prej programit për rimëkëmbje ekonomike kemi ndarë dy programe, ajo për ndërmarrje dhe pjesa monitoruese”.

Kujtojmë se xhirollogaritë e ndërmarrjes u bllokuan nga përmbaruesi në fund të muajit të kaluar, për shkak të borxheve ndaj furnizuesve. /Zëri

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...