Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Ky furgon luksoz prej 90 mijë dollarësh mund të strehojë deri në 5 persona dhe ofron komoditet të jashtëzakonshëm

Niesmann + Bischoff ka debutuar në shtëpinë e tij më të re, iSmove.

Prodhuesi i automjeteve me bazë në Gjermani, i cili është një degë e Erwin Hymer Group, aktualisht ka tre shtëpi të tjera të vogla me rrota: Smove, Arto dhe Flair, transmeton Telegrafi.

Por ndryshe nga këto modele të mëparshme, iSmove u krijua për të “thyer të gjitha rregullat” duke integruar elementë të rinj të dizajnit në hapësirën brenda.

Ashtu si prodhuesit e tjerë të automjeteve nëpër botë, Niesmann + Bischoff u dëmtuan shumë nga pandemia e coronavirusit pasi kompania duhej të mbyllte operacionet e saj në fabrikë dhe të vononte datat e dorëzimit, sipas një njoftimi për shtyp të postuar në muajin mars.

Por tani, prodhuesi i automobilave po kthehet në treg me zbulimin e tij të fundit, i cili vjen në një kohë kur shumë njerëz kanë filluar të marrin më shumë në konsideratë rrugën në vend të udhëtimeve ajrore.

Ndryshe nga shumë shtëpi të vogla tradicionale me rrota, dera e hyrjes në iSmove është pa dritare, gjë që e bën brendësinë të duket më e bashkuar, sipas Niesmann + Bischoff.

Ndryshe nga shumica e automjeteve dhe furgonëve për kampe që janë miqësorë duke qenë të bardha, iSmove ka tavane të errëta, gjë që i jep brendësisë një ndjesi komode, sipas prodhuesit.

Ky furgon ka një dhomë gjumi, një banjo përballë kuzhinës dhe një zonë të dhomës së qëndrimit ditor.

Dhoma kryesore e gjumit është e vendosur në pjesën e pasme dhe ka dy mundësi gjumi që ndryshojnë në hapësirën e shtratit: klientët ose mund të zgjedhin të kenë një shtrat, ose dy shtretër më të vegjël.

Me këtë, shtrati i vetëm është gjithashtu më i shtrenjtë me rreth 91,380 dollarë krahasuar me modelin e krevatit dopio gati 90,390 dollarë.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...