Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni Rekomanduar

Lëvizja BESA pavarësohet nga LSDM, do të veprojnë veçmas në Kuvend

Shkup, 21 shtator, zhurnal.mk – Deputetët e Lëvizjes BESA e kanë njoftuar kryeparlamentarin Talat Xhaferi se do të veprojnë veç në Kuvend dhe nuk do të jenë bashkë me grupin parlamentar të Koalicionit Mundemi.

“Ju informojmë se deputetët që përmenden më poshtë të cilët deri më tani kanë vepruar si deputet të grupit “Mundemi”, tani do të veprojnë si grup i deputetëve të Lëvizjes BESA”, thuhet në njoftimin që është dërguar më 14 shtator te Talat Xhaferi.

Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli në një prononcim për Zhurnal shprehet se kjo nuk do të thotë asgjë përpos se deputetët do të veprojnë vecmas, dhe se ende janë pjesë e koalicionit qeverisës. Sipas tij tani nuk do të veprojnë me grupin “Mundemi” por si deputetët të Lëvizjes BESA.

“Asgjë nuk domethënë. Ne jemi subjekt në vete, grup i deputetëve të Lëvizjes BESA. Ne jemi pjesë e koalicionit dhe vazhdojmë të jemi pjesë e koalicionit por në Kuvend e kemi grupin tonë, domethënë deputet të Lëvizjes BESA. Domethënë si grup do të funksionojmë veç, si organizim brenda Kuvendit, ka grupe parlamentare, ne nuk jemi 5, jemi 4 deputet, dhe si 4 do të veprojmë veç”, ka deklaruar për Zhurnal, deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...