Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Liderët fetar u bëjnë thirrje besimtarëve t’i respektojnë masat kundër coronavirusit

Shkup, 22 tetor, zhurnal.mk – Liderët fetar të vendit kanë bërë thirrje qytetarëve që t`i respketojnë masat kundër koronavirusit. Në një komunikatë të përbashkët të nënshkruar nga Kreu I KOM-it z.z Stefani, u.d Kreu I BFI-së Shaqir Ef. Fetahu, Peshkopi I Shkupit Kiro Stojanov, Kryetarja e Komunitetit hebraik Romano Nikoliq dhe Përfaqësuesi I Kishës Evangjeliste – metodiste Marjan Dimov apelojnë që tash është koha që secili individ duhet të kujdeset dhe të jep kontributin personal në përballjen me situatën e krijuar.

“Masat duhet t`i respektojmë vazhdimisht, në hapësiar të jashtmë e të brendshme, në temujt fetar, nëpër shtëpitë dhe në sipërfaqet publike. Në këto kohëra të jemi të fortë dhe të vetëdijshëm se sfidat vijnë për shkak të rishqyrtimit personal dhe përforcimit të besimit”, thuhet në apelin e krerëve të bashkësive fetare në vend.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...