Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

LSDM: Po të mos kërkonte VMRO-DPMNE shtyrjen, masat e reja tani do të miratoheshin në Kuvend

Shkup, 22 tetor, zhurnal.mk – Po të mos kërkonte VMRO-DPMNE shtyrjen tani do të ishin miratuar ndryshimet në Ligjin për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet infektive dhe masat për mbrojtje nga coronavirusi, akuzojnë nga LSDM.

Me ndryshimet në Ligjin duhet të hapet rrugë që të mund të zbatohen një pjesë e masave të cilat i ka propozuar Komisioni për Sëmundje Infektive, ndërsa i ka pranuar edhe Qeveria, në mesin e të cilave edhe mbajtja e maskave edhe në hapësira të hapura.

“Ata tregojnë se sa të papërgjegjshëm dhe jo seriozë janë duke kërkuar nga Kuvendi që të shtyjë pikën e ndryshimit të Ligjit për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet infektive për të futur propozimet e tyre, dhe në vend të kësaj në fund të propozojë diçka krejtësisht të ndryshme, krijimin e një komisioni të posaçëm paralel për t’u marrë me me Covid-19 dhe madje formuan komisionin e tyre brenda partisë”, thonë nga LSDM.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...