Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Macron shpall masat ekstreme anti-COVID

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se “Vala e dytë e COVID-19 është këtu”.

Ai shpalli izolim nga ora 21:00 deri në 6 të mëngjesit në metropolet kryesore të Francës.

Po ashtu, Macron, kërkoi nga qytetarët francez që të respektojnë masat anti-COVID, duke vendosur maskën kudo që janë.

Personat që nuk respektojnë udhëzimet shëndetësore do të dënohen me 135 euro, njofton Insajderi.

“Ne jemi një komb i qytetarëve mbështetës. Ne nuk mund ta kalojmë këtë nëse të gjithë luajnë pjesën e tyre. Kam nevojë për secilin prej jush. Ne kemi nevojë për njëri-tjetrin. Dhe ne do ta kalojmë këtë së bashku”, ka shkruar ndër tjerash Macron.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...