Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Makina elektrike kineze shpërthen gjatë mbushjes

Momenti i shpërthimit u kap nga kamerat e sigurisë.

Ngjarja thuhet se ndodhi në fund të gushtit në Sanming, në Kinën jugore dhe sipas pamjeve, pretendohet se është një model i brendshëm, elektrik EX360 nga BAIC, transmeton Telegrafi.

Sipas dëshmitarëve, tymi filloi të përhapet nga makina sapo kishte filluar të mbushej. Pronari thirri zjarrfikësit, të cilët erdhën pasi zjarri tashmë kishte kapur automjetin.

Dhe pastaj fillojnë problemet. Zjarrfikësit filluan të shuanin zjarrin nga një distancë e sigurt, duke u përpjekur të parandalonin rritjen e mëtejshme flakës dhe ngrohjen e baterisë dhe pastaj ndodhi një shpërthim.

Pjesë të makinës fluturuan në zonën përreth. Nuk është raportuar për asnjë lëndim.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...