Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Manastir: Gjenden granata artilerike nga Lufta e Parë Botërore

Dje në Manastir janë gjetur granata të vjetra artilerike kalibër 75 mm nga Lufta e Parë Botërore.

Siç njofton MPB, granatat janë gjetur gjatë kryerjes së gërmimeve në tribunën e vjetër të stadiumit nën „Tumbe Kafe“ në drejtim kah kazerma e vjetër.

Granatat në mënyrë të sigurt janë ngritur nga Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim, njësia rajonale-Manastir, për procedime të mëtejshme.

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...