Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Manchester Unitedi i dërgon paralajmërim talentit Mason Greenwood pas ‘shkeljeve disiplinore’

Manchester Unitedi ka paralajmëruar sensacionin adoleshent Mason Greenwood për ‘shkelje të disiplinës’ në javët e fundit.

Mediumi The Times pretendon se hierarkia e Unitedit duhej të fliste me 19-vjeçarin pas disa rasteve të vonesave në stërvitje.

Greenwood nuk u paraqit në fitoren e së shtunës 4-1 ndaj Newcastle ose triumfin e së martës 2-1 ndaj Paris Saint-Germain, por menaxheri Ole Gunnar Solskjaer e arsyetoi djaloshin.

“Nuk mund të deklaroj gjëra mjekësore, apo jo?”, ka thënë fillimisht Solskjaer për talkSPORT.

“Është thjesht një shaka dhe, aq i ri sa është, ne nuk duam të rrezikojmë me të”.

“Shpresojmë që gjatë fundjavës ai të jetë mirë përsëri”, përfundoi trajneri i Unitedit.

Ndryshe, Greenwood shpërtheu në skenë sezonin e kaluar duke shënuar 17 gola në të gjitha garat ndërsa Unitedi përfundoi i treti në Ligën Premier.

Por, ai ka pasur një kohë të vështirë këtë sezon dhe e pa veten të përjashtuar nga skuadra e Gareth Southgate në Angli së bashku me Phil Foden muajin e kaluar.

Dyshja theu protokollin e coronavirusit dhe u dërguan në shtëpi nga detyra ndërkombëtare, ndërsa nuk u thirrën në fillim të këtij muaji.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...