Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Mbrojtësi i Romës, Mancini rezulton pozitiv me COVID-19

Mbrojtësi i Romës, Gianluca Mancini ka zbuluar se ai ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19 dhe do të humbasë ndeshjen kundër Milanit të hënën.

Coronavirusi ka prekur edhe klubin nga kryeqyteti italian, pasi mbrojtësi i tyre Mancini ka zbuluar se tashmë është i infektuar.

“Përshëndetje të gjithëve, unë u testova pozitivisht për Covid dhe si rezultat u futa në karantinë”.

“Ndihem mirë dhe tashmë po numëroj ditët derisa të kthehem në fushë. Shihemi së shpejti dhe Forza Roma!”, shkroi Mancini në Instagram disa minuta më parë.

Ish-ylli i Atalantas nuk u bashkua me shokët e tij të skuadrës për ndeshjen e Giallorossëve në Ligën e Evropës kundër Young Boys të enjten mbrëma.

Mancini do të humbasë përplasjen e ardhshme të Romës kundër Milanit të hënën, ndërsa thuhet se pritet të mungoj edhe mbrojtësi tjetër Chris Smalling.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...