Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Mbyllet Kirurgjia në spitalin e Gjirokastrës, dyshime për infermierë të infektuar

Reparti i Kirurgjisë në spitalin “Omer Nishani” në Gjirokastër, është mbyllur.

Ky vendim është marrë pasi dyshohet se në këtë repart ka infermierë të infektuar me koronavirus.

Kjo ka bërë që rreth 20 infermierëve të e repartit iu është marrë tamponi, dhe në pritje të përgjigjes, është ndërprerë puna.

Sakaq infermierët e dyshuar janë karantinuar.

Ministria e Shëndetësisë tha pasditen e djeshme se aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 188 pacientë, 20 në terapi intensive nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar. /a.y/noa.al

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...