Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Më shumë se 100 mijë kunguj janë përdorur për skulptura të jashtëzakonshme

Derisa në shumicën e vendeve të botës, kungujt i përdorin për të bërë alkool, pite e ëmbëlsira të ndryshme, gjermanët festivalin e kungullit e përdorin për të bërë skulptura unike.

Më shumë se 100 mijë kunguj janë përdorur, për të bërë skulptura nga më të ndryshmet në oborrin e një kështjelle, transmeton Telegrafi.

Në Ludvigsburg këtë vit ka pasur edhe muzikë, kurse vizitorët kanë pozuar përkrah gjuhës së “ikonës” së rock bendit legjendar “Rolling Stones”.

Aty nuk ka munguar as portreti i legjendës së Rock n’ Rollit, Elvis Presley dhe një kasetofoni gjigant që është përdorur në mbarë botën gjatë viteve të 80-ta.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...