Agjencia Zhurnal.KS
Shëndetësi

Mënyra e thjeshtë për të mbajtur të shëndetshme shtyllën kurrizore kur rrimë ulur më shumë se zakonisht

Meqenëse shumica aktualisht punojnë brenda katër mureve të shtëpive të tyre, ajo që është e sigurt që në një moment do të fillojmë të ndiejmë dhembje në muskujt e shtyllës kurrizore

Posaçërisht nëse gjithë ditën rrini ulur duke punuar në kompjuter apo laptop, orarin e punës e keni tetë orë, i cili në këtë moment kërkon që vazhdimisht të jeni online, transmeton Telegrafi.

Pikërisht për këtë shkak është më se e sigurt që të ndieni dhembje në qafë dhe në shpatulla, për shkak të pozicionit në të cilin qëndroni derisa jeni duke punuar.

Për t’ju ndihmuar që të zgjidhni së paku minimumin e dhembjes, kemi gjetur për ju një sërë videosh në të cilat mund të gjeni balancën ideale për jetën tuaj.

Patjetër shtrijuni:

DAILY DESK STRETCHES – Stretches to do at your desk to prevent pain | Dr. LA Thoma Gustin

Postime të ngjashme

Çfarë mund të tregojnë rrudhat në ballë për shëndetin e zemrës

admin

Si të pastroni enët e gjakut me një trajtim të thjeshtë natyral

admin

Rastet kur nuk duhet të përdorni vaj kokosi

S.B.

Pija shëruese me xhenxhefil që lufton viruset, lehtëson dhimbjen e kyçeve dhe problemet e tretjes

S.B.

Kontrolloni sytë tuaj për shenja të hershme të sëmundjes së zemrës

S.B.

Raporti i ri i AstraZeneca thotë se vaksina ishte 76 për qind efektive në parandalimin e simptomave të COVID-19

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...