Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Mercedes-AMG GT Coupe 2021 debuton me më shumë fuqi dhe me një çmim kolosal

Nëse për çfarëdo arsye po mendoni se Mercedes-AMG GT ka pak kuaj fuqi, pra 469 të tillë, ne kemi një lajm të mirë për të ndarë me ju. Për modelin e vitit 2021, kjo makinë vjen me më shumë kuaj fuqi.

Mercedes-AMG GT e re ka një motor 4.0 V8 i cili prodhon 720 kuaj fuqi, shkruan Motor1.

Kjo makinë shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e arrin për vetëm 3.7 sekonda, ose 0.2 sekonda më pak se modeli i kaluar.

AMG GT ka një çmim kolosal, e sidomos ajo me ngjyrë të zezë. Mercedes AMG GT seria e zezë në Gjermani do të kushtojë 335 mijë euro.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...