Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Mësimi online, nxënësit në Strugë kërcënojnë me bojkot

Shkup, 24 shtator, zhurnal.mk – Nxënësit e dy shkollave të mesme në Strugë, “Niko Nestor” dhe “Ibrahim Temo”, i njoftuan drejtorët e shkollave dhe komunën e Strugës se do të bojkotojnë fillimin e vitit shkollor. Që të mos ndodhë kjo, ata kërkojnë t’u mundësohet mësim me prani fizike nëpër shkolla. Ata dërguan letër në shkolla dhe komunë.

Problem shtesë është se shumë bashkëmoshatarë të tyre nga këshilli i shkollës së mesme, thonë se nuk ka kushte për të ndjekur mësimin online, gjë që edhe ashtu nuk ishte efikase.

Nga shkolla “Niko Nestor” thonë se do bëjnë gjithçka që është në dorën e tyre për të penguar bojkotin, dhe nxënësit ta ndjekin mësimin online sipas udhëzimeve të Ministrisë së Arsimit. Nga shkolla gjithashtu shtojnë se orët praktike do të realizohen me prani fizike, por vetëm një ose dy ditë në javë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...