Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Mësohet data e para-porositjes së PlayStation 5

Ja kur duket se para-porositë PS5 do të hapen

Lojtarët në të gjithë botën janë duke pritur me padurim që t’a kenë në dorë PS5.

Dhe së fundmi Sony-t në të vërtetë i është dashur të dyfishojë prodhimin për shkak të kërkesës së madhe nga shumë njerëz, transmeton Telegrafi.

Ndërkohë, derisa ne dimë gjithçka tjetër në lidhje me PS5 tani, data që ajo do të jetë në dispozicion për para-porosinë nuk është një prej tyre.

Sidoqoftë, duket se sapo ka ndryshuar në mënyrë dramatike, ku zbulohet data saktësisht kur fillojnë para-porositë e PlayStation 5.

Siç mund të shihet nga Tweet më sipër, para-porositë e PS5 do të hapen më 9 shtator 2020.

Por deri më tani, as data dhe as çmimi i PS5 nuk janë zyrtare ndërkohë që të gjitha thashethemet e fundit tregojnë për një lançim nga mesi deri në fund të nëntorit 2020 për tastierën PS5.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...