Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Mickoski: Premtuan 4 fundjava pa TVSH, ndërsa realizojnë vetëm 1

Shkup, 27 shtator – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka reaguar në lidhje me fundjavën pa TVSH.

Lideri opozitar në pres-konferencë për media tha se Qeveria premtoi 4 fundjava pa TVSH dhe pa kufizime, ndërsa tani premtojnë 1 fundjavë pa TVSH dhe me kufizim deri në 30 mijë denarë.

“Shtatori kaloi kur ata premtuan 4 fundjava pa TVSH dhe sot shohim se si qytetarëve u premtohet vetëm 1 në vend të 4 fundjava pa TVSH dhe kjo është fundjava e festave. Nuk do të jetë pa kufizime siç është premtuar. Do të ketë kufi deri në 30 mijë denarë”, tha Hristijan Mickoski – Kryetar i VMRO-DPMNE-së.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...