Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Mickoski: Të mërkurën protesta kundër padrejtësisë, revanshizmit dhe dhunës së Zaevit

Shkup, 22 shtator, zhurnal.mk – Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka paralajmëruar protesta për të mërkurën (23 shtator).

Ai ju bënë thirrje qytetarëve që nesër në ora 18:30 të protestojnë kundër siç thotë, padrejtësisë, revanshizmit dhe dhunës së Zaevit.

“Kaluan disa ditë, a ka të dyshuar për hekurat në kokë ndaj kritikuesit të pushtetit? Kaluan katër vjet, kjo qeveri e njëjtë, e vjetër dhe e harxhuar, a bënë luftë të vërtetë kundër krimit dhe korrupsionit ose është bërë mafia?”, ka shkruar Mickoski në Facebook, i cili përmend edhe dyshime të tjera ndaj Qeverisë së Zoran Zaevit.

Ndryshe, ai dje deklaroi se ka ofruar kongres të jashtëzakonshëm në të cilin do të kishte dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të partisë, por tha se i njëjti kongres është refuzuar nga anëtarët e partisë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...