Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Milani barazon një rekord 56-vjeçar të klubit pas fitores ndaj Celticut në Ligën e Evropës

Forma e nxehtë e Milanit vazhdoi ndërsa barazoi një rekord 56-vjeçar të klubit duke mundur Celticun në ndeshjen hapëse të fazës grupore në Ligën e Evropës.

Rossonerët vazhduan me rezultate pozitive edhe të enjten mbrëma në Ligën e Evropës duke triumfuar 3-1 në udhëtim te Celticu.

Golat në këtë fitore të Milanit i shënuan Rade Krunic, Brahim Diaz dhe Jens Hauge, ndërsa për vendasit shënoi Mohamed Elyounoussi.

Kjo fitore ndaj Celticut ka bërë që Rossonerët të thyejnë një rekord 56-vjeçar të klubit.

Rossonerët tani kanë shënuar dy ose më shumë gola në 10 ndeshje radhazi për herë të parë që nga 1964, duke zgjatur fillimin perfekt në sezonit 2020-21.

Stefano Pioli tashmë e ka parë ekipin e tij duke marrë katër fitore radhazi në Serie A, duke përfshirë një fitore derbi ndaj Interit fundjavën e kaluar dhe tani është gati për një ndeshje në shtëpi kundër Romës të hënën.

Shtatë herë fituesit e Ligës së Kampionëve do të kthehen në aksionin e Ligës së Evropës tre ditë më vonë kur Sparta Prague të arrijë në San Siro, përpara se të kalojë në fokus në një takim të Serie A me Hellas Verona.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...