Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ministri Bekteshi në Selanik viziton parku teknologjik ‘Technopolis’

Selanik, 28 shtator – Sot, së bashku me Zëvendës Kryeministrat Bytyqi dhe Nikollovski, vizituam parkun teknologjik “Technopolis” në Selanik, ku u takuam me menaxhmentin e parkut teknologjik dhe kompanitë Deloitte dhe Logismos që operojnë brenda parkut. Maqedonia e Veriut ofron mundësi të shkëlqyera për tërheqjen e kompanive të huaja për të realizuar investime të reja.

Potencialin e pashfrytëzuar për bashkëpunim nga e kaluara e transformuam në një partneritet të jashtëzakonshëm, nga i cili do të përfitojnë jo vetëm qytetarët e të dyja vendeve, por edhe të gjithë rajonin. Greqia dhe Maqedonia e Veriut janë shembull i mirë i ndërtimit të marrëdhënieve të ndërsjella, bashkëpunimit dhe partneritetit strategjik

https://www.facebook.com/MinisterKreshnikBekteshi/posts/1446155358902479

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...