Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ministri Hoxha në tubimin e kultivuesve të mollëve nga Prespa

Prespë, 5 shtator – Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha, mbrëmë iu bashkua tubimit të solidaritetit të kultivuesve të mollëve nga rajoni i Prespës, kumtoi MBPEU.

Ministri deklaroi se kërkesat e tyre janë modeste, dhe me vullnetin pozitiv të qendrave të grumbullimit, ai është i bindur se do të arrihet një model ku të gjitha palët do të dalin fituese.

Ministri Hoxha u premtoi atyre se do të përpiqet me gjithë potencialin e tij në Ministri për të gjetur një zgjidhje, e cila do të vlerësonte punën dhe angazhimin e tyre të palodhur.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...