Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ministri Osmani priti në takim ambasadorin kinez, Zhang Xuo

Shkup, 13 shtator – Ministri i punëve të jashtme Bujar Osmani ka takuar ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, Zhang Xuo.

Në takim siç shprehet Osmani është biseduar për intensifikimin e bashkëpunimit me Republikën Popullore të Kinës në sferat me interes të përbashkët,siç është bashkëpunimi ekonomik.

Osmani gjithashtu ka falenderuar ambasadorin për ndihmën e dhënë gjatë ballafaqimit me Covid-19,si dhe rolin aktiv të ambasadorit në këtë proces.

Ambasadorit të Republikës Popullore të Kinës, Zhang Xuo iu falënderova për ndihmën e dhënë dhe për përvojën e shkëmbyer gjatë ballafaqimit me pandeminë COVID-19, si dhe për rolin aktiv të Ambasadorit në këtë proces. Në periudhën e ardhshme do ta intensifikojmë bashkëpunimin me Republikën Popullore të Kinës në sferat me interes të përbashkët, siç është bashkëpunimi ekonomik.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...