Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ministri Osmani uron 8 Shtatorin: Të kontribojmë në ndërtimin e shtetit tonë të përbashkët

Shkup, 8 shtator – Ministri i punëve të jashtme Bujar Osmani përmes një postimi sot ka uruar Ditën e pavarësisë 8 Shtatorin duke theksuar se duhet të gjithë bashkë të kontrubojmë në ndërtimin e shtetit të përbashkët.

Të dashur miq, urime 8 Shtatori – Dita e Pavarësisë! Pothuajse tre dekada po krijojmë një shtet të përbashkët, me perspektivë evropiane dhe euro-atlantike; shembull i rrallë i një demokracie funksionale multietnike dhe multikonfesionale që paraqet model të idesë evropiane në Ballkan. Me këtë, aspirata e të gjithë atyre para nesh, u bë realitet; ashtu siç kontribuuam në të kaluarën të gjithë së bashku në ndërtimin e shtetit tonë të përbashkët, vazhdojmë edhe më me përkuhshtim dhe akoma më të bashkuar, me të njëjtin amanet – jetë më të mirë për brezat e ardhshëm! Gëzuar festën!, shkruan mes tjerave Ministri i punëve të jashtme, Bujar Osmani.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...