Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ministri Spasovski pozitiv në Covid 19, vendoset në izolim

Shkup, 26 tetor – Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, ministri i punëve të brendëshme Oliver Spasovski ka njoftuar se pas testimit ka rezultuar pozitiv me Covid 19 andaj bën thirrje për kujdes më të madh kurse vet është vendosur në izolim.

‘Të nderuar, do të doja t’ju informoja se pavarësisht nga respektimi i rreptë i masave që unë merrja për mbrojtjen time personale dhe mbrojtjen e njerëzve përreth meje që nga fillimi i pandemisë, sonte mora rezultat pozitiv për Covid 19. Gjendja ime klinike është e mirë, me simptoma të lehta dhe tashmë jam në vetë-izolim në shtëpi, bëni kujdes’, ka shkruar kështu Spasovski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...