Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi Maqedoni

Ministria e Ekonomisë përgatit pakon e katërt për antikrizë

Shkup, 10 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Ekonomisë së bashku më Odën Ekonomike po e përgatit pakon e katërt ekonomike për antikrizë.

Kështu sot u deklarua ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi. Ai shtoi se mbi 30 mijë kupona janë shfyrtëzuar nga qytetarët të cilët kanë pagë minimale.

Ndërsa mbi 80% nga kartelat pagesore janë shfyrtëzuar nga qytetarët të cilët kanë qenë të papunësuar.

“Si ministri jemi duke përgatitur masa të pakos së katërt ekonomike, masa të cilat kryesisht do të targetojnë sektor të veçantë në vendin tonë, sektor të cilët me vendim të qeverisë por duke u përputhur edhe rrethanave të cilët i kemi nga Covid 19, kanë qenë krejtësisht të mbyllura, sektor të cilët kanë pasur ndikim pozitiv në të kaluarën në rritjen ekonomike”, deklaroi Bekteshi.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...