Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Ministrja e Jashtme belge në terapi intensive pas infektimit nga Covid

Ministrja e Jashtme e Belgjikës, 45-vjeçarja Sophie Wilmès, është shtruar në spital dhe ndodhet në terapi intensive, vetëm pak ditë pasi rezultoi pozitive nga Covid 19.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat belge që citojnë zëdhënësen e Wilmes, e cila megjithatë ka sqaruar se gjendja e saj është e qëndrueshme.

Me 10.539 vdekje të regjistruara që në nisje të pandemise,  Belgjika është vendi i dytë në botë me numrin më të lartë të vdekjeve në raport me popullsinë.

Ndërkohë niveli i pozitvitetit tek të gjithë personat e testuar ka arritur në 16,3%  në nivel kombëtar, ndërkohë që Brukseli mban rekordin me 24,5%.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...