Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Mirçeski rizgjidhet drejtor i SHPPP

Shkup, 20 tetor – Pece Mirçevski në seancën e sotme në Qeveri është rizgjedhur drejtor i Shërbimit për Punë të Përgjithshme dhe të Përbashkëta.

Në seancën e sotme qeveritare u pranua edhe propozimi i ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, Sasho Tasevski të emërohet drejtor i Byrosë për Siguri Publike.

Kryeministri Zoran Zaev paraprakisht deklaroi se prej sot fillon emërimi i drejtorëve të institucioneve të cilat janë nën kompetencë të Qeverisë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...