Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Moti sot me të reshura të shiut dhe me vranësira

Shkup, 24 tetor, Zhurnal.mk – Moti në vend në mëngjes do të jetë me kushte për paraqitje të mjegullës nëpër fushëgropat e ndara, paradite me shi dhe me vranësira të vogla lokale deri në mesatare, ndërsa pasdite vranësira do të rritet. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtim i ndryshëm.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 0 deri në 8 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 20 deri në 26 gradë Celsius.

Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, pasdite me vranësira të mëdha. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 4 gradë Celsius, ndërsa e ditës do të arrijë deri në 21 gradë Celsius.

Të dielën do të mbisundojë mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të përkohshme të shiut, vende-vende reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme, të ndjekura me bubullima të ralla. Në dy ditët në vijim do të fillojë stabilizimi kalimtar i motit me kushte për mjegull të mëngjesit nëpër fushëgropa të ndara. Prej të mërkurën nën ndikim të valës së re të lagësht sërish priten reshje të shiut.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...