Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Shkup, 30 shtator – Zhurnal.mk – Moti paradite në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa pasdite vranësira do të zvogëlohet. Do të fryjë erë kryesisht mesatare, vende-vende e përforcuar nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 6 deri në 14 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 16 deri në 24 gradë Celsius.

Në Shkup, mot i ndryshueshëm, në gjysmën e dytë të ditës vranësira do të zvogëlohet. Do të fryejë erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 10 gradë Celsius, ndërsa e ditës deri në 20.

Në ditët në vijim do të mbajë mot stabil me temperatura më të ulëta të mëngjesit. Gjatë fundjavës dhe të hënën do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor dhe do jetë dukshëm më ngrohtë.//KlanM

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...