Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

MPB: Nuk kemi urdhër për ndalim të Jankullovskës

Shkup, 19 shtator – Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon për Alsat se po ndjekin ish ministren Gordana Jankulloska, pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila dje konfirmoi dënimin me 4 vjet burg për rastin “Tanku”.

“Kemi marrë masa dhe aktivitete standarde operacionale dhe ende nuk kemi marrë ndonjë urdhër nga gjykata për ndaluar G.J. Kur të marrim urdhër nga gjykata, do të veprojmë. Gjykata është përgjegjëse për të gjitha informacionet e tjera”, thonë nga MPB për Alsat.

Ndryshe, më herët ish ministrja e brendshme përmes një statusi në Facebook theksoi se nuk ka nevojë për spektakël dhe se nuk ka ndër mend të ikë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...