Agjencia Zhurnal.KS
Kuzhina

‘Muffins’ të njelmët me fjolla tërshëre pa gluten

Kombinimi i proshutës dhe domateve, këtyre muffinsëve u jep një shije të veçantë

Përbërësit e nevojshëm:

– 2 kokrra vezë;
– 40 g fjolla tërshëre pa gluten;
– kripë;
– piper;
– proshutë;
– domate.

Përgatitja:

Në një enë tundni vezët dhe shtoni proshutën e prerë imët, domaten.

Mund të shtoni edhe qepë, ajkë apo djathë sipas dëshirës suaj.

Qitni kripë dhe në fund shtoni fjollat e tërshërës të cilat më parë i keni bluar.

Të gjitha përzieni mirë dhe qitni në kallëpe për muffins.

Piqni në 180 gradë Celsius rreth 20 minuta.

Ju bëfshin mirë!

Postime të ngjashme

Petulla të shijshme

S.B.

RINIA Center prej tani me pikë shitje edhe në Shkup

S.B.

Sallatë e ngrohtë me patate me mish toni

S.B.

Shije magjepsëse orientale: Sytliaçi origjinal turk është një kënaqësi për grykësit e vërtetë!

S.B.

Puding me fara Chia dhe kafe

S.B.

Brokoli me parmezan: Një recetë që do ta pëlqeni pa masë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...