Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Musliu: Nuk e di pse po bëjmë një person të rëndësishëm nga Karakaçanov

Shkup, 30 nëntor, zhurnal.mk – Analisti politik, Albert Musliu në studio 10 në TV24 tha se sjellja e Bullgarisë ndaj Maqedonisë së Veriut për hyrje në BE është joevropiane dhe në dëm të të dyja vendeve, transmeton Zhurnal.

“Nuk e di pse bëjmë aq person të rëndësishëm nga Karakaçanov. Ai po bën atje PR fushatën e tij. Për disa çështje edhe pse dëshirojmë, nuk mundemi të negociojmë. Ndjenja juaj dhe identiteti nuk janë çështje administrative. Nuk mund të gjithë të bëhemi ekspertë për histori dhe linguistikë. Sjellja e Bullgarisë është joevropiane dhe e dëmshme për të dyja vendet. Nuk duhet të biem pre e atyre provokimeve, sepse e ngrisim reitingun e politikanëve atje”, vlerëson Musliu.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...