Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Musliu: Nuk janë marrë miliarda që të ndahen kupona

Shkup, 1 tetor – “Së pari, ne jemi të mbingarkuar me borxhe sepse dikush shpenzoi 3.5 miliardë euro në marrëzira, nga 1.5 ne përfunduam me 5,” tha analisti politik Albert Musliu në emisionin “Vetëm e vërteta”.

“Së dyti, një miliard euro nuk janë marrë për të shpërndarë kupona, sepse kjo do të thotë se duhet të kemi 10 milion qytetarë për të dhënë nga 100 euro secili. Këtu paratë u shpërndahen 250,000 qytetarëve. 250,000 për 100 euro është 250 milion euro, nuk është kaq e dhënë,” tha Musliu.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...