Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Mustafa takoi shefin e ri të BE-së, flasin për liberalizimin e vizave

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian, Tomas Szunyog.

Gjatë këtij takimi, Mustafa e njoftoi Szunyog për zhvillimet e fundit politike, qëndrimin e LDK-së në luftën kundër pandemisë nga COVID-19 dhe çështje tjera me rëndësi për zhvillimin e vendit.

“Kryetari Mustafa u shpreh i kënaqur me marrëveshjen që është arritur në Uashington, si një ndër çështjet me rëndësi të Kosovës në raport me BE-në.

Gjatë këtij takimi, Mustafa ka diskutuar edhe për procesin e liberalizimit të vizave dhe integrimin e Kosovës në familjen e vendeve demokratike evropiane”, thuhet në njoftimin për media.

Po ashtu u diskutua edhe për forcimin e rendit dhe ligjit, për thellimin e demokracisë, luftimin e korrupsionit, dhe zhvillimin ekonomik.

Ambasadori Szunyog theksoi se BE-ja do të vazhdoj t’i përkrahë institucionet e Kosovës në procesin e përafrimit me BE-në.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...