Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Naftëtarët e Ballshit nuk i ndalin protestat

Naftëtarët e Ballshit vijojnë protestat. ata janë mbledhur ashtu si herët e tjera para rafinerisë, ndërsa në ndryshim nga një ditë më parë, nuk ka pasur tensione mes tyre e policisë.

Naftëtarët kanë përsëritur thirrjen drejtuar qeverisë dhe kompanisë, lidhur me çështjen e pagave të prapambetura.

Punëtorët paralajmërojnë se nëse kompania nuk mban premtimin për kalimin e një page, siç u nënshkrua në kontrata një javë më parë protestat do të përshkallëzohen.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...